4 مزیت اتوماسیون فرآیندهای هوشمند (IPA) در کسب و کار

1402/5/24
4 مزیت اتوماسیون فرآیندهای هوشمند (IPA) در کسب و کار

آیا تا به حال در مورد اتوماسیون فرآیندهای هوشمند (IPA) شنیده اید؟ این یک شکل فوق ‌مولد از اتوماسیون گردش کار است که از هوش مصنوعی (AI)، پردازش زبان طبیعی (NLP) و تشخیص کاراکتر نوری (OCR) برای بهبود فرآیند استفاده می‌کند. اما اتوماسیون فرآیندهای هوشمند چگونه می تواند برای سازمان شما مفید باشد؟

در این مقاله به بحث های زیر خواهیم پرداخت:

- تعریف اتوماسیون فرآیند هوشمند

- کدام نرم افزار اتوماسیون گردش کار برای شما مناسب است؟

- نحوه تکامل و تطبیق اتوماسیون فرآیندهای هوشمند بر اساس تجربه.

- چگونه نرم افزار اتوماسیون فرآیندهای هوشمند هزینه ها را کاهش می دهد.

- چگونه اتوماسیون فرآیندهای هوشمند با پردازش هوشمند اسناد برتری می یابد.

- چگونه اتوماسیون فرآیندهای هوشمند تجربه خدمات مشتری را بهبود می بخشد.

 

اتوماسیون فرآیند هوشمند چیست؟

اتوماسیون فرآیندهای هوشمند مزایای متعددی برای بهبود فرآیند در سازمان های مختلف دارد. این مزایا در صنایع مختلف، متفاوت است. برای سازمانهای بهداشت و درمان، ممکن است به معنای مدیریت مراقبت از بیمار در یک سیستم به جای سه سیستم باشد. اتوماسیون برای یک مدیر خدمات مشتری، طبقه بندی معمولی بلیط های پشتیبانی برای تجربه مشتری است.

صرف نظر از نظر سازمان در مورد اتوماسیون، استفاده از هوش مصنوعی می تواند خروجی های کسب و کار را افزایش و هزینه ها را کاهش دهد. مهم تر از آن، اتوماسیون فرآیند هوشمند  باعث آسان  شدن کار شما می شود. اتوماسیون فرآیند هوشمند برای مقابله با کارهای وقت گیر و تکراری عالی است. به جای انجام دستی این وظایف، مدیریت وظایف را با خودکارسازی فرآیندها پوشش می دهد.

 

مزیت های اتوماسیون فرآیند هوشمند

  1. اتوماسیون فرآیند هوشمند با داده های ساختار نیافته برتری دارد

بسیاری از سازمانها سفر اتوماسیون خود را با گردش کار برای فرآیندهای تکراری و قابل پیش بینی آغاز می کنند. در این سطح از اتوماسیون، رویدادهای خاص اقدامات خاصی را آغاز می کنند و اتوماسیون فرآیند روباتیک (RPA) این وظایف را با دقت اجرا می کند.

با وجود توانایی اتوماسیون فرآیند روباتیک برای عملکرد سریعتر از هر انسانی، قدرت آن در مواجهه با ناشناخته ها از بین می رود. اگر یک کار بدون ساختار باشد، یک سیستم اتوماسیون فرآیند روباتیک برای پردازش آن تلاش می کند.

 

از چه اسنادی می توان پردازش هوشمند اسناد (IDP)  ایجاد نمود؟

سند

پردازش هوشمند اسناد

ایمیل

ü

رزومه

ü

یادداشتهای دستی

ü

فایل های PDF

ü

فایلهای Word

ü

تصاویر

ü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اتوماسیون فرآیند هوشمند برای محتوای بدون ساختار طراحی شده است. این سیستم ها می توانند داده ها را از منابع غیر سنتی مانند متن، اسناد و تصاویر با استفاده از تشخیص کاراکتر نوری (OCR) و پردازش هوشمند اسناد (IDP) استخراج کنند.

این باعث می شود پردازش اسناد هوشمند جایگزین مناسبی برای اتوماسیون فرآیند روباتیک ( RPA) باشد. هر سازمانی که از اتوماسیون فرآیند روباتیک به پردازش هوشمند اسناد تغییر می‌کند، می‌تواند کارایی و چابکی عملیاتی را با تقویت گردش کار بوسیله هوش، به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

 

  1. اتوماسیون فرآیند هوشمند  با تجربه سازگار است

راه حل های گردش کار برای تصمیم گیری معمولاً به مداخله انسانی نیاز دارند. با این حال، اتوماسیون فرآیند هوشمند می تواند به طور مستقل عمل کند و در طول زمان بهبود یابد.

برای انجام این کار، اتوماسیون فرآیند هوشمند  از الگوریتم‌ های یادگیری ماشینی استفاده می‌ کند که از تشخیص الگو - به جای قوانین سخت‌کد شده - برای تصمیم‌گیری در فرآیند استفاده می ‌کنند.

این در تضاد با گزینه هایی است که از هوشمندی کمتری برخوردار هستند و فقط می توانند کاری را انجام دهند که کسی به آنها می گوید. به عنوان مثال، یک ابزار برنامه‌ ریزی قرار ملاقات بدون یادگیری ماشینی احتمالاً جلسات را دوبار  می نویسد، مگر اینکه انسانی مداخله کند. اگر از قبل جلسه دیگری با استفاده از داده‌های موجود برنامه‌ ریزی شده باشد، یک ابزار قرار ملاقات هوشمند دوبار رزرو نمی‌کند.

با تجزیه و تحلیل زمان واقعی و اتوماسیون تصمیم گیری، اتوماسیون فرآیند هوشمند می تواند الگوها را شناسایی کند، ناهنجاری ها را مشخص کند، قضاوت های دقیق داشته باشد و اقدامات مناسب را انجام دهد.

 

  1. اتوماسیون فرآیند هوشمند پشتیبانی مشتری را بهبود می دهد.

اتوماسیون هوشمند گردش کار در حال تغییر را به خوبی  مدیریت می کند و همچنین می تواند با کارآمد کردن عملیات، رضایت مشتری را افزایش دهد. بانک‌ها و مؤسسات مالی می‌توانند از اتوماسیون فرآیند هوشمند  برای جمع‌آوری داده‌ ها از اسناد ورودی و وارد کردن آن به سیستم مدیریت خود استفاده کنند. با این داده ‌ها، کسب‌ و کارها می‌ توانند مشتریان را سریع ‌تر و دقیق‌تر ثبت ‌نام کنند و در نتیجه مشتریان شادتر و درآمد سریع‌تر داشته باشند.

این سطح بالای اتوماسیون در مراقبتهای بهداشت مفید است. کارکنان بخش مراقبت های بهداشتی اغلب با سوابق پزشکی ناقص مواجه می شوند و مجبورند کارهای دستی متعددی را انجام دهند. با اتوماسیون فرآیند هوشمند، سازمان های مراقبت های بهداشتی می توانند فرآیندهای مهم، از جمله شناسایی شرایط بحرانی با تجزیه و تحلیل را خودکار کنند.

از طریق عملیاتی کردن اطلاعات در مقیاس، اتوماسیون فرآیند هوشمند نظم و کارایی را در جایی که ممکن است هرج و مرج وجود داشته باشد ایجاد می کند.

دستاوردهای بهره وری از اتوماسیون فرآیند هوشمند تأثیر مثبتی بر کارمندان نیز دارد. با صرف زمان کمتری برای پیمایش سیستم ‌های مختلف و وارد کردن دستی داده ‌ها، عابر بانک، کارکنان مراقبت ‌های بهداشتی و کارکنان دانش می‌توانند مهارت‌ های با ارزشی را پرورش دهند که ماشین‌ها نمی‌توانند با آن مقابله کنند.

 

  1. نرم افزار گردش کار هزینه ها را کاهش می دهد

بسیاری از راه حل های اتوماسیون از عدم آگاهی موقعیتی رنج می برند. این معمولاً به عنوان نیاز به مداخله انسانی،  نشان می دهد که چیزی طبق برنامه عمل نمی کند. اگر مشتریان جدید بانک فرم الکترونیکی را تکمیل نکنند، یک سیستم گردش کار معمولی ممکن است این فرم را نپذیرد.

در همین راستا، از آنجا که بسیاری از سازمان ها این نرم افزار را به هر نحوی تهیه کرده اند، اما ممکن است زمان و یا نیروی متخصص ساخت فرآیند در پروسس میکر را نداشته باشند، لذا گروه مدیریت فرآیند پارس می‌تواند به شما در پیاده سازی و ساخت فرآیندهای سازمان تحت این نرم افزار کمک کند.

طبق نظریه گارتنر، ترکیب چهار ویژگی باعث موفقیت ابزارهای نرم افزاری مدیریت فرآیندهای کسب و کار هوشمند می شود:

  • به موقع بودن داده ها
  • جزییات محتوی
  • قدرت پیش بینی
  • قابلیت اقدام

این قابلیت‌های سطح بالا، سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا با کاهش شدید ورودی کارکنان، هزینه‌های عملیاتی را به‌طور چشمگیری کاهش دهند. با گذشت زمان، این منجر به افزایش درآمد می شود - اینکه چقدر به شرایط فعلی سازمان شما بستگی دارد.

تصور کنید یک فرآیند خدمات مشتری با 10 کارمند وجود دارد که که 50 هزار دلار در سال درآمد دارند، در مجموع 500 هزار دلار. اگر تیم 250 هزار کار در سال در خدمت این فرآیند قرار دهد، هزینه هر کار 2 دلار است. اگر یک راه حل اتوماسیون فرآیند هوشمند  بتواند تمام وظایف را انجام دهد، 375 هزار دلار در زمان کارمند صرفه جویی می کند. سپس می توانید از این زمان ذخیره شده برای اهداف دیگر استفاده کنید.

 

اتوماسیون هوشمند چکار می تواند انجام دهد؟

موارد استفاده

اتوماسیون هوشمند

فروش مکمل رهن

ü

خرید تا پرداخت

ü

ورود و خروج کارکنان

ü

کنترل موجودی

ü

مدیریت چرخه عمر محصول

ü

مدیریت کیفیت

ü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آیا سیستم اتوماسیون گردش کار شما به اندازه کافی هوشمند است؟

در جنگ نرم‌ افزارهای گردش کار، نرم ‌افزار هوشمند مدیریت فرآیند کسب ‌وکار قابلیت ‌ها را با هوش مصنوعی بهبود می‌بخشد و بالاترین بازدهی را به همراه دارد. با ارائه بهبود فرآیند سازگار و هوشمند، اتوماسیون گردش کار هوشمند به سازمان‌های باهوش برای بهبود عملیات در مقیاس مناسب قدرت می‌دهد.

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه در این صفحه ثبت نشده است

دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
تماس فوری
تماس فوری