راه اندازی نرم افزار مدیریت پروژه با نرم افزار BPMS

1403/2/22
راه اندازی نرم افزار مدیریت پروژه با نرم افزار BPMS

BPMS به معنای "Business Process Management System" یا "سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار" است. این نرم‌افزارها برای مدیریت و اجرای فرآیندهای کسب و کار در یک سازمان استفاده می‌شوند. امکانات مدیریت پروژه می‌تواند یکی از بخش‌های عملکردی BPMS باشد، اما BPMS به طور عمومی بیشتر بر روی بهینه‌سازی فرآیندها و جریان‌های کاری تمرکز دارد.

تعیین فرآیندهای کاری:

BPMS به شما کمک می‌کند تا فرآیندهای کاری مورد نیاز برای پروژه خود را تعریف و مدیریت کنید. این شامل تعیین گام‌ها، وظایف، مسئولیت‌ها و زمان‌بندی‌ها است.

کنترل پروژه و نظارت:

کنترل پروژه در راستای تحقق اهداف پروژه، شاخصهای اصلی عملکرد که شامل بودجه، زمان، کیفیت و اثربخشی است را رصد می‌کند. با استفاده از نرم افزار BPMS ، میتوان اطلاعاتی در خصوص برنامه‌ریزی و کنترل کارگاهی، زمانبندی پروژه، کنترل و تضمین کیفیت، گزارش پیشرفت ریالی و فیزیکی و… را در اختیار داشت.

اجرای و مانیتورینگ پروژه:

با استفاده از BPMS، می‌توانید فرآیندهای پروژه را اجرا کرده و پیشرفت آن‌ها را مانیتور کنید. این به شما کمک می‌کند تا به راحتی وضعیت پروژه را در طول زمان مشاهده و ارزیابی کنید.

مدیریت قراردادها:

سیستمی است که برای ثبت اطلاعات قراردادها، انجام عملیات مالی مرتبط، ثبت صورت وضعیت‌ها و گزارش گیری اطلاعات مورد نیاز استفاده می‌شود.

مدیریت اسناد مهندسی و آرشیو فنی:

از آنجا که اسناد و مدارک یک پروژه آیتم های اصلی یک سازمان مهندسی هستند، استفاده از یک سامانه مدیریت اسناد مهندسی در جلوگیری از اتلاف زمان، انرژی و منابع مالی نقش بسزایی دارد. با استفاده از نرم افزار BPMS تمامی اسناد و مدارک پروژه بدون محدودیت در حجم و تعداد اسناد، پردازش و مدیریت می‌شود.

استانداردسازی فرآیندها:

BPMS به شما این امکان را می‌دهد که فرآیندهای کاری خود را بر اساس استانداردهای مشخص تعریف کنید و اجرا کنید. این باعث بهبود کیفیت، کارایی و قابلیت اطمینان فرآیندها می‌شود.

مدیریت فروش:

امکاناتی از قبیل مدیریت ارتباط با مشتری، ارائه بانک اطلاعات مشتریان و کارکنان مشتریها، ثبت سفارشها، مدیریت رضایت از مشتری، مدیریت اعتبار مشتریان، ارزيابي هوشمند مشتريان و …

استفاده از گزارش‌ها و آمارها:

نرم افزار BPMS معمولاً امکانات گزارش‌گیری قوی دارد که به شما کمک می‌کند تا عملکرد پروژه را تحلیل کرده و آمارها و گزارش‌های مربوط به آن را بدست آورید.

مدیریت منابع انسانی:

مدیریت نیروهای انسانی در جهت پیشبرد اهداف سازمان است. مدیریت منابع انسانی باعث بهره وری بیشتر سازمان و رضایت مشتریان می‌شود.

مکاتبات پروژه:

هر پروژه اسناد و مدارک خاص خود را داراست، تمامی مکاتبات و مستندات پروژه با استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری قابل ثبت، بایگانی و ارائه می‌باشد.

یکپارچگی با سایر سیستم‌ها:

BPMS معمولاً قابلیت یکپارچگی با سایر سیستم‌ها و ابزارهای مورد استفاده در سازمان را دارد، که این امکان را فراهم می‌کند که اطلاعات و داده‌های مربوط به پروژه را با سایر سیستم‌ها به‌طور خودکار به اشتراک بگذارید.

با این حال، برای استفاده موثر از BPMS برای مدیریت پروژه، مهم است که نیازهای خاص پروژه خود را به دقت ارزیابی کنید و سپس نرم افزار مدیریت فرآیند مناسبی را انتخاب و پیکربندی کنید.

 

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه در این صفحه ثبت نشده است

دیدگاه خود را در مورد این مطلب بیان کنید.
تماس فوری
تماس فوری